V15 czy v14.2? Nowa aktualizacja zawitała!

W tym tygodniu otrzymaliśmy nowy update, okraszony numer V15… Choć można to nazwać v14.2 i niektórzy tak nazywają tą aktualizację. Zapraszam do przeglądu!

Systemy

Pierwsze co zobaczymy po odpaleniu gry to samouczek dla piechoty! W końcu nowo upieczeni gracze Squada będą mogli nauczyć się podstaw gry aby już na serwerze pozostali gracze mogli doszlifować umiejętności, które nabyli podczas Tutorialu. Dodano również Samouczek dotyczący interfejsu. Z ciekawszych zmian z którymi warto się zaznajomić to usunięcie starego systemu wyrzucania zapasów na wysunięte bazy, nowy system daje nam możliwość wyrzucania zapasów kiedy jesteśmy na zewnątrz pojazdu ale też gdy jesteś w nim również jako pasażer. Dodatkowo od teraz zwiększono ładowania lub rozładowywania  do 100 punktów co pół sekundy.

Tryby gry

Od tej wersji na wszystkich mapach można grać w tryb Territory Control. Dodano również nowe layery dla trybu RAAS dla map Belaya, Chora, Fools Road, Gorodok, Kamdesh, Kohat, Kokan, Skorpo, Sumari i Yehorivka. W trybie inwazji dodano więcej losowych ustawień flag.

Zmiany w piechocie

Biedna piechota dostała parę ciekawych poprawek jak na przykład wszystkie HATy oraz ATGMy uzbrajają się już przy 40 metrach, czy to że od teraz gdy strzeli się za blisko granatnikiem lub wyrzutnią rakiet usłyszymy odpowiedni dźwięk materiału w który strzelamy dzięki czemu wiemy, że musimy się oddalić od obiektu w który strzelamy. Od tej wersji każdy hat bez optyki posiada lornetkę. Zmniejszono obrażenia zadawane przez amerykańskiego AT4 ale zwiększono za to obrażenia u Carla Gustava. Milicja od v15 będzie posiadał więcej karabinów AK74 a mniej karabinów Simonova.

Pojazdy

W tej wersji otrzymaliśmy dwa nowe pojazdy. Pierwszy z nich to wyczekiwany od dawna BMP2 który jest w stanie wystrzelić 550 pocisków na minutę! Do tego dorzućmy pociski kierowane konkurs oraz niski kadłub i wyjdzie nam wspaniały pojazd który jest wstanie ukryć się w małych dołkach oraz atakować z ukrycia. Drugim pojazdem jest powstańcza modernizacja BMP1(dzięki czemu staje się bardziej bezużyteczny). Zamiast wieży z 73mm działem pojazd posiada broń przeciwlotniczą a dokładnie ZU23. Czyżby w kolejnej aktualizacji miałyby się pojawić helki? Z rzeczy na które warto zwrócić uwagę to poprawienie w przejmowaniu pojazdów, co to dla nas oznacza? 2 członków drużyny może wziąć dwa pojazdy, 4 członków 3 pojazdy a 6 osób 4 pojazdy.

Foby i zmiany w nich

Od dziś jeśli fob zostanie rozkopany do 75% przez wroga za pomocą łopaty, C4 lub pojazdom nie będzie można odradzać się na nim. Zmiany zostały wprowadzone również w teksturze HESCO czyli tych dużych blokach coś co wygląda jak przerośnięte worki z piaskiem…. a i od teraz moratry (ktoś ich jeszcze używa?) zadają większe obrażenia fobom oraz zabudowom.

Interfejs użytkownika

Oddano nam potwierdzenie odrodzenia! Twórcy trochę się zapatrzyli na Buterfieldy i dostaliśmy informacje na „połowę” grę o przejęciu flagi lub zniszczenia składów z bronią. Ale też przypomnieli sobie, że w takim Project Reality mieliśmy rozpiskę jaki pojazd jest na mapie. Tak to też otrzymaliśmy! Chwała OWI! Co mnie osobiście bardzo cieszy jest to, że od tej wersji możemy dodawać serwery do ulubionych. A i twórcy dali też jingle dla każdej nacji po zwycięstwie tak jak w PR!

Mapy

Stareńki Kohat, zielony Gorodok oraz pustynny Tallil dostały trochę miłości i od teraz powinny nie zabierać tyle fpsów co wcześniej. Wizualnie Yehorivka oraz Gorodok zostały zmienione i moim zdaniem wyglądają o wiele lepiej. Droga głupców lub Fools road, który pamięta jeszcze czasy Project Reality otrzymał zmiany w roślinności oraz w oświetleniu. Jak ktoś się zaczepiał o super twarde znaki drogowe to od v15 nie będzie miał tych problemów bo zmieniono kolizję obiektów.

Buuuuug fixy!!!

Ważny bug fixy to prawdopodobnie nie zobaczymy już latających ciał które latały sobie po mapie jak helki. Naprawiono błędy które crashowały grę oraz serwer.

Zapraszam do przejrzenia changeloga na oficjalnej stronie Squada do której również zachęcam zaglądać.
A to wszystko na dziś do zobaczenia lub do usłyszenia na polu bitwy!

Bezu out

Dodaj komentarz