foolsroad cliffs slide large

Squad Dev Q&A – Twitch 24 maja

Wczoraj wieczorem na Twitchu miała miejsce prawie dwugodzinna sesja Q&A z Devami gry. Było poruszonych wiele interesujących tematów a na pytania odpowiadali: IronTaxi, Litoralis oraz Sgt.Ross, czyli jakby nie patrzeć cała "wierchuszka" twórców. Odpowiedzi były szczere, bez marketingowego bełkotu oraz owijania w bawełnę. Obecnie priorytetem OWI jest wprowadzenie działających pojazdów (według plotki już na sierpniowym Gamescom w Kolonii chcą się nimi pochwalić w całej okazałości)  a następnie zmiana systemu animacji na bardziej wydajny oraz umożliwiający przeprowadzanie takich czynności jak np. opieranie broni lub pokonywanie przeszkód bez konieczności skakania nad nimi.

Sporo uwagi poświęcono nowym trybom gry, które za jakiś czas będziemy mogli zobaczyć w Squad. Do znanego i popularnego AAS oraz Insurgency (oraz zapomnianego TC) ma dołączyć nowy, bardziej otwarty tryb który będzie opierał sie na mapach w których zarówno pozycje startowe jak i flagi będa generowane losowo. Może to doprowadzić to bardzo interesujących i dynamicznych sytuacji. 

Parę słów zostało powiedzianych o zabezpieczeniach, które mają zapobiegać znanemu z Project Reality "porywaniu" pojazdów albo wykorzystywaniu ich niezgodnie z przeznaczeniem. W przypadku Squad najprawdopodobniej będize to system w którym dowódca oddziału będzie mógł autoryzować prośbę członka o przydzielenie kitu np. pilota śmigłowca. Na szczegóły przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. 

Równiez niewiele zostało powiedziane o nowej roli, którą mamy zobaczyć w grze już wkrótce. Chodzi o głównego dowódcę, znajdującego się w hierarchii ponad Squad Leaderami i w zamyśle koordynujący ich pracę. IronTaxi stwierdził, że pomyśłów mają bardzo dużo ale na tą chwilę żadne decyzje co do konkretów nie zostały podjęte. 

Dużo można było usłyszeć o mapach, szczególnie ich dynamicznych aspektach – takich jak proceduralnie generowane i zmieniające się przy każdej rozgrywce tunele. Dodatkowo zapowiedziano, że w grze pojawi się znana z PR mapa Faludża ale nie ustalono jeszcze czy będzie to remake czy mapa na motywach. 

Po więcej szczegółów zapraszamy na forum, a gdyby ktoś miał ochotę obejrzeć całość to jest ona dostępna pod: 

T0pmarx Twitch

 

Pozdrawiam

Popo

Dodaj komentarz