Wyniki ankiet z darmowego weekendu

Prawie dwa tygodnie minęły od zakończenia Wielkiego Festiwalu gry Squad, jakim niewątpliwie był “Darmowy Weekend”. Dla wszystkich nowo przybyłych graczy był to okres zapoznawania się z mechaniką gry, zgłębiania tajników gameplay’u oraz nabywania nowych umiejętności. My jednak, jako organizatorzy zarówno RwR, jak i całych pozostałych godzin spędzonych przy wspólnej grze w ramach tego weekendu, mieliśmy pewne dodatkowe “atrakcje”. Dla nas był to również czas przyjmowania zarówno pochwał jak i krytyki, wyciągania wniosków i robienia wszystkiego co niezbędne, aby przyszłe eventy organizowane pod naszym patronatem były jeszcze bliższe doskonałości.

 

Przede wszystkim chcieliśmy poznać wasze opinie. To właśnie Wy – gracze, w głównej mierze przyczyniliście się do sukcesu tego wydarzenia, którego dowodem są między innymi niesamowite statystyki naszych serwerów, opisane już w tym artykule . To właśnie dzięki Wam możliwe były dziesiątki godzin wspólnej zabawy, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Aby z tego wydarzenia wyciągnąć wnioski i poznać wasze zdanie, stworzyliśmy dwie różne ankiety – jedną przeznaczoną dla tych, którzy zdecydowali się wstąpić w szeregi Husarii, oraz drugą skierowaną do wszystkich, którzy grają w Squad. Wstępnie zredagowane wyniki,  w szczególności tej drugiej, postaram się przedstawić w tym artykule.

 

393380_screenshots_20161112223000_1

 

Od strony technicznej ankieta składała się z czterech pytań:

 

  1. Czy darmowy weekend ze SQUAD był Twoim pierwszym kontaktem z grą ?
  2. Z jakiego źródła dowiedziałeś się o wydarzeniu?
  3. Co sądzisz o polskiej społeczności gry związanej wokół NaszSquad.pl ?
  4. Co byś dodał/ulepszył/zmienił w naszej społeczności?

 

Od razu po rozesłaniu ankiet, zaczęły spływać do nas pierwsze wyniki. Łącznie udało ich się nam zebrać ich ponad 50! Pierwsze pytanie i od razu spore zaskoczenie. Spodziewaliśmy się że całe wydarzenie, to organizowane przez developerów gry, jak i to organizowane przez administrację NaszSquad.pl, przyciągnie bardzo wielu zupełnie nowych graczy, którzy wcześniej nie mieli żadnego kontaktu z tytułem. Jak się jednak okazało, spośród tych, którzy na zakup Squada zdecydowali się właśnie w trakcie Darmowego Weekendu, ponad ¾ obserwowało grę z zainteresowaniem od dłuższego czasu. Tylko niewielki procent “świeżej krwi” w naszych szeregach zetknął się z grą po raz pierwszy w trakcie trwania eventu.

 

Odpowiedzi na pierwsze pytanie

Drugie pytanie, a raczej odpowiedzi na nie udzielone, również dostarczyło nam bardzo ciekawych informacji. Okazało się bowiem że spośród wszystkich kanałów, przez które staraliśmy się rozpromować organizowany przez nas RwR, (a uwierzcie nam że było ich wiele) bezkonkurencyjny okazał się Wykop.pl. Do tego nawet stopnia, że ilością głosów przebił nawet Steam’a. (Który jak przecież wszyscy wiemy darmowe weekendy swoich tytułów promuje na głównej stronie sklepu). Wiele ze stron za pośrednictwem których staraliśmy się Was poinformować o całym wydarzeniu nie otrzymało nawet jednego głosu. Warte odnotowania na przyszłość.

 

Pytanie trzecie oraz czwarte dosyć ciężko będzie mi zamknąć w tak krótkim akapicie jak dwa poprzednie, ponieważ tutaj mieliście pełną dowolność w obsypywaniu nas zarówno komplementami jak i również słowami krytyki. Postaram się jednak chociaż uogólnić i wymienić stwierdzenia, które padały najczęściej. Niezmiernie cieszy nas że większość głosów doceniła naszą pracę i zaangażowanie. Nie brakuje opinii podkreślających dobre podejście do wprowadzania nowych graczy w tajniki gry czy też naszej znaczącej roli jako Squad Liderów, którzy nadawali rozgrywce właściwy przebieg. Z dumą mogę napisać że słowa “pomocni”, “przyjaźni”, “sympatyczni”, “ogarnięci”, “wyrozumiali” oraz inne o podobnym wydźwięku powtarzają się nieraz w Waszych odpowiedziach. Serdecznie dziękujemy za tak pochlebne opinie.

 

Oczywiście nie możemy patrzeć na całość przez różowe okulary. Nawet jeżeli są to głosy pojedyncze, to jako organizatorzy musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zdarzali się ludzie, którzy nie do końca byli zadowoleni z tego co zastali na naszym serwerze. Pojawiły się opinie mówiące o tym, że zdarzały się małe zgrzyty, czy to organizatorskie czy też personalne. Za wszystkie uchybienia przepraszamy, i pragniemy zapewnić że dołożymy wszelkich starań, aby przyszłe edycje naszych eventów były jeszcze lepsze, i dostarczały nam wszystkim jeszcze większej radości. Z głosów nie do końca pozytywnych pojawiły się również takie, które zwracały uwagę na fakt że nasza społeczność jest za mała. My również się z tym zgadzamy. Naszym celem do roku 2021 jest to, aby w każdej polskiej rodzinie były co najmniej dwa egzemplarze naszej ukochanej gry. To za 5 lat. A tymczasem zachęcamy do aktywnego powiększania naszej gromady. Jest ku temu kolejna dobra okazja, bo właśnie trwa jesienna promocja na Squad.

 

Podsumowując, jesteśmy dumni i zadowoleni, że większości z Was nasz event przypadł do gustu. Na podstawie przedstawionych wyżej wyników, postaramy się udoskonalić i doszlifować te elementy, na które zwróciliście uwagę. Zachęcamy do śledzenia naszego Fejsbooka, kanału YT oraz oczywiście strony NaszSquad.pl, skąd na pewno dowiecie się o nadchodzących wydarzeniach. Tymczasem do zobaczenia na polu bitwy !

Dodaj komentarz