Podsumowanie września.

Jak ten czas szybko leci. Skończyło się lato, zaczęła liga i ani się obejrzeliśmy a mamy już całkiem nowy materiał od DEV-teamu. Zobaczmy czym zajmowali się we wrześniu (oprócz wydawania kasy od GabeNa na koks i inne rzeczy na które to cały game-dev wydaje kasę).

Drobiazgi:

  • Nowa przeglądarka serwerów. Sami wiemy, że jak na drugą dekadę lat dwutysięcznych dotychczasowa przeglądarka jest łagodnie mówiąc toporna. Nowa ma już taka nie być. Będzie ładnie, schludnie i ogólnie… normalnie. Dwudziestomegowy gif dla zainteresowanych jest tutaj
  • Ostatni patch (ten z numerkiem 7.6) dodał sporo narzędzi mających ułatwić poprawne poszukiwanie wąskich gardeł negatywnie odbijających się na FPS. Nie wiem co przedstawia ten wykres, ale jest to niewątpliwie coś ważnego i sprawi, że cały artykuł wyda się bardziej naukowy.profile
  • Będzie nowe UI. Tzn. jeszcze nowsze niż te które mamy obecnie. Podobne w wyglądzie, ale bardziej funkcjonalne, mniej zżerające cenne FPSy, cudownie responsywne, niezawodne niczym AK i fajne jak IPhone. Oprócz tego mamy nowy kompas. Lwia część kodu dotycząca tych dwóch elementów została przepisana do C++, zamiast używania gotowców z internetu. Wszystko w imię większej ilość fps. Nadchodzą złote czasy. ui
  • Trochę rzeczy zmieni się w systemie animacji i tutaj mamy dwa prawdziwe game-changery. Zapomnijcie o wszystkim co wiecie o Squad albowiem… będzie nowa animacja czogłania się oraz…. w końcu modele żołnierzy będą przechylały głowę składając się do strzału. Wideo do obejrzenia TU i TU

Mięsko

Pierwszy rzut oka na nowe modele wspaniałej armii brytyjskiej. Podobno mają mieć specjalny skill „5 o`clock tea”, który będzie sprawiał że co 17 minut w grze będą sami się leczyli a ich flagi nie będą możliwe do zdobycia. Potwierdzone info.

brit_soldiers_preview

Wiadomo, że żaden brytyjski pojazd nie wygra konkursu piękności (z małym wyjątkiem Spitfire`a i Emmy Watson) i MAN idealnie wpisuje się w tą tendencję. Szczególnie że jest to w zasadzie pojazd niemiecki. Co ani trochę nie poprawia sytuacji.

man_truck

No to przejdźmy do rzeczy, które będą służyły do robienia krzywdy przeciwnikom, sojusznikom i samemu sobie. Na początek proponuję SPG9. Znane i lubiane działo bezodrzutowe. Czy może być coś bardziej bliskowschodniego niż grupa mężczyzn w dresach zebrana wokół takiego urządzenia i radośnie skandująca Allahu Akbar? Może tylko poranek w Brighton.

SPG9 będzie w wersji stacjonarnej oraz na technicalu.

spg-9

Aha. Będzie też Javelin. Rakiety za 25000 dolarów lecące w kierunku pojazdu wartego 300$ i to razem z załogą. America Fuck Yeah!

 javelin

Jeżeli SPG9 wprowadził was w klimat to następne cudo… zobaczcie sami.

rockettechie1

rockettechie2

Tryumf arabskiej myśli technicznej. Coś ikonicznego niczym koraliki w drzwiach, anteny satelitarne w lepiankach i wietrzenie prania na sznurach przerzuconych przez ulicę. Kupiony za 3 kozy od przedstawicieli armii rządowej zasobnik z niekierowanymi rakietami… wait for it…. ZAMONTOWANY NA TECHNICALA. Jeżeli SPG9 miał być blisko wschodni to to jest najbliżejwschodniejaktylkosięda. Celność ma być zerowa. Frajda dążąca do nieskończoności.

Nowe modele

Twórcy startują w konkursie na najsmutniejszy obrazek pochodzący ze wschodniej Europy i tutaj są już stąpają po piętach Devom DAY-Z. Tylko historia tej gry może być tak smutna jak poniższe screeny. PGR po wojnie nuklearnej wyglądałby pogodniej.

statics2

0c5db3fe1dd3711a91e54a6194247a466d3030c2208288b93ef4151181aeb65e_3

statics1statics3

No i będzie trochę zmian dotyczących oświetlenia. Ma być ładniej. Trzymam kciuki. Aha. Ma być też więcej FPS. Ale nie będzie true-sky. Rollercoaster nastrojów.

relight_1

relight_2

relight_3

To w zasadzie tyle. Teraz pozostaje tylko czekać na V8, które wg. wszelkich znaków na niebie i ziemi pojawi się pod koniec miesiąca i znowu zepsuje nam wszystkim gry. 😉

Dodaj komentarz