Rusza liga – Squad Masters!

Panie i Panowie! Już 15 września ruszają rozgrywki Squad Masters – nowej ligi Squad. Zgłoszone klany będą ścierały się ze sobą aż do 15 czerwca 2017 r. Ostatnimi tego typu rozgrywkami była sławna – wręcz legendarna Squad League, której finał odbył się 30 kwietnia a zwycięzcy zainkasowali 500 Euro nagrody. Czas przekonać się czy SM powtórzy sukces SL. Na pierwszy rzut oka mają wszystko co potrzebne – chęci, serwery, sędziów, graczy no i sponsorów.

Organizatorzy Squad Masters chcą promować trzy wartości. Pierwszą z nich jest talent taktyczny, konieczny do wygrywania meczy. Drugą powtarzalność wyników a trzecią umiejętność organizowania i zachęcania do gry dużych ilości ludzi. W końcu Squad jest grą dużej skali.

logo_masters_league_sm

 

Dlatego też organizatorzy zdecydowali się na format rozgrywek przypominający maraton. Przez najbliższe 8 miesięcy klany będą walczyły ze sobą w poniedziałki, wtorki i piątki. Za każdą wygraną będą dostawały punkty w rankingu ogólnym. 15 czerwca tabela zostanie zamknięta a zwycięzcy wyłonieni. Punkty będą również przyznawane za ilość zgłoszonych i biorących udział graczy. Partycypujące w lidze klany będą miały okazję zagrać przeciętnie dwa mecze (cztery rundy) tygodniowo.

 

To jednak nie wszystko. Każda szanująca się liga ma również swój puchar. Ze Squad Masters nie jest inaczej i tutaj mamy Open Tournament. Znana wszystkim drabinka. Osiem najlepszych drużyn ligi wkracza do rozgrywek, przegrany odpada a zwycięzca przechodzi dalej – aż do wielkiego finału. Po zakończeniu pierwszych rozgrywek pucharowych osiem najlepszych w danym momencie klanów jest klasyfikowanych do następnych i tak aż zakończenia sezonu 2016/2017.

 

Pierwsze mecze już 16 września. Nasz rodzimy klan HSR – czyli Husaria zmierzy się z francuskim LGH w meczu pucharowym. 20 września AoK podejmie RIP a już dzień później, tym razem w rozgrywkach ligowych HSR będzie walczyć z Fear Academy. Linki do streamów będą pojawiały się na naszym forum gdy tylko będą znane.

 

Jesień w Squad niewątpliwie upłynie pod znakiem Squad Masters.

 

Zainteresowanych szczegółami technicznymi odsyłam do zasad znajdujących się na stronie organizatorów:  http://squadmasters.com/rules/

Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne drużyny do udziału. Zaznaczają jednak, że przed przystąpieniem do rozgrywek będą one poddane weryfikacji obejmującej dotychczasowe dokonania, możliwość regularnego wystawiania zadeklarowanej ilości graczy oraz czegoś co zostało określone jako „level-headedness”. Czyżby próba uniknięcia powtórki sławnej dramy z finału Squad League?

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum. Tam też zbieramy pytania do wywiadu z organizatorami rozgrywek.

Dodaj komentarz