Aktualizacja V7 już jest!

Po ponad dwóch miesiącach oczekiwania (wersja V6 wyszła pod koniec maja) możemy cieszyć się zupełnie nową wersją gry Squad! Jest to zmiana przełomowa, ponieważ po raz pierwszy w naszej ulubionej grze pojawiają się pojazdy. Koniec z nudnym biegiem przez blisko czterokilometrowe mapy. Koniec z proszeniem o rally point! Od teraz, po sam kres SQ będzie można wozić swoje szanowne 4 litery na pace różnych przeznaczonych do tego maszyn i radośnie ginąć w zasadzkach.

Na początek proponuję obejrzeć trailer:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=99&v=n861O8U38Bk

No to skoro wiadomo już czego się spodziewać przejdźmy do omawiania poszczególnych zmian, którymi uraczyli nas twórcy Squada.

Zmiana najważniejsza:

Pojazdy.

v7_gif4

Bezdyskusyjnie jest to to na co wszyscy czekaliśmy od momentu w którym Squad trafił na nasze komputery. W wersji V7 dostajemy łącznie 9 pojazdów podzielonych na 3 kategorie: logistyczne, transportowe oraz bojowe. Szczegóły w infografice poniżej.

vehicletypes

Razem z pojazdami pojawi się system mający ograniczyć używanie ich niezgodnie z przeznaczeniem. Do tego aby wziąć sobie pojazd potrzeba będzie zgoda Squad Leadera oraz odpowiednia ilość ludzi w oddziale. Proste ale miejmy nadzieję że skutecznie ograniczające liczbę dziwnych akcji z wykorzystaniem pojazdów…. taaaak…. Nie ma sensu tutaj wdawać się w szczegóły, zainteresowanych odsyłam na oficjalną stronę gry (link).

Kolejnym dużym systemem, który debiutuje w V7 jest:

Logistyka

humveedrive

Od teraz FOBy funkcjonują inaczej i będą trzeba będzie dowozić do nich zaopatrzenie żeby mogły być efektywne. Wprowadzono czas nieaktywności FOBa oraz kilka innych interesujących mechanizmów. Niechybnie pojawi się zapotrzebowanie na kierowców z kategorią C+E, którzy będą kursować wielkimi i ciężkimi maszynami pomiędzy główną bazą a FOBami, wpadając przy tym w zasadzki i przeżywając przygody niedostępne w Euro Truck Simulatorze. Plusem jest to, że nie trzeba będzie kręcić pauzy ani płacić mandatów. Schemat jest prosty i widoczny na obrazku poniżej: vehiclelogistics

Drobiazgi

Zmienia się tak dużo rzeczy, że opisywanie ich zajęło by większą część dnia. Dotyczą one innego „feelingu” przy obsługiwaniu broni, zmian w wyposażeniu piechoty, w sposobie w jaki robi się tak prozaiczne rzeczy jak bieganie. Tony zmian, ale jak zawsze dużo wybuchów, wspaniałych efektów wizualnych (pic related)

v7_gif3

oraz nowych sytuacji taktycznych. Wszystkich zainteresowanych szczegółowym changelogiem zapraszam na oficjalną stronę. Tych, których interesuje raczej strzelanie niż czytanie informuję, że ekipę naszsquad.pl można złapać nas na Discordzie http://discord.me/naszsquad  oraz teamspeaku: ts3.naszsquad.pl

Do zobaczenia na polu walki!

Popo

One thought to “Aktualizacja V7 już jest!”

  1. Wszystko fajnie, ale w opisach moglibyście też dodawać te mniej radosne wieści, np. że granie w v7 jest równie przyjemne co lewatywa dzięki niesamowitym lagom i bugom pojazdów – wiecie, więcej bolesnej prawdy, bo zawsze wchodzę na naszsquad jako świetne źródło informacji o grze, więc wolałbym wiedzieć wszystko 🙂

Dodaj komentarz